تبلیغات
سنگر بصیرت - حالا بیا به ایران حمله کن...!
سنگر بصیرت
بصیرت خود را افزایش دهید

مرتبه
تاریخ : جمعه 3 آذر 1391

موشک های مورد استفاده در غزه:

موشک‌های فجر-5 بردی معادل 75 کیلومتر، وزنی معادل 900 و طول 6 متر در سال 2006 ساخته شده اند. این موشک‌ها از نوع 333 میلی متری است که دارای چاشنی انفجار قوی و کلاهک انفجاری با وزن 170 کیلوگرم است. این همان موشکی بود که تل آویو را هدف قرار داد.

موشک فجر-3 سلاح دیگری است که مقاومت در اختیار دارد که برد آن 40 تا 50 کیلومتر است که قابلیت نصب در زیر زمین را دارد.

موشک های گراد و قسام هم بصورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت.

حال نگاهی به فعالیت پر سر و صدای گنبد آهنین می اندازیم. ارتش اسرائیل اعلام کرد سامانه گنبد آهنین با استفاده از موشک های رهگیر هوشمند چهارصد و بیست و یک موشک از هزار و پانصد موشک پرتاب شده از نوار غزه را دفع کرد که به گفته خودشان حدود 31 درصد از موشکهای حماس را دفع کرده اند.

موضوع جالب این است که برای توجیه این عملکرد ضعیف مدعی شده اند که ما برای کاهش هزینه ها فقط موشکهایی که به مناطق پر جمعیت شلیک شده را دفع کرده ایم و بر این اساس سامانه گنبد آهنین تا 90 درصد موفق بوده است!!! حالا دیگر چه فکری راجع به مردم دنیا کرده اند خودشان می دانند ولی به قول معروف، "خودتی"!!

حالا به سراغ هزینه ها می رویم؛ اسرائیل مدعی شده که حدود یک میلیارد و دویست میلیون دلار در این جنگ 8 روزه هزینه کرده است و از طرفی حماس هم میزان هزینه خود را صد میلیون دلار اعلام کرده یعنی 1/12 هزینه اسرائیل.

نتیجه چه بوده؟ تلاش اسرائیل برای برقراری آتش بس و در نهایت پذیرفتن همه شروط مقاومت و در یک کلام پیروزی عزت مندانه برای مردم فلسطین و البته همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان.

اگر به جنگهای چند سال اخیر اسرائیل دقت کنیم به آمار جالبی می رسیم که خودش جای تامل بسیار دارد:

سال 2006 - حمله به لبنان- هدف: از بین بردن حزب الله - زمان: 33 روز - نتیجه: پذیرش آتش بس بدون دست یافتن به اهداف

سال 2009- حمله به غزه - هدف: از بین بردن حماس و توان موشکی آن - زمان: 22روز - نتیجه: پذیرش یکطرفه آتش بس بدون دست یافتن به اهداف

سال 2012- حمله به غزه - هدف: ترور فرماندهان حماس و از بین بردن توان موشکی آن - زمان: 8 روز - نتیجه: پذیرش آتش بس با شروط مقاومت بدون دست یافتن به اهداف

اینکه می گویم بدون دست یافتن به اهداف یعنی اینکه اسرائیل قصد داشت توان موشکی را از بین ببرد که نتوانست، قصد داشت فرماندهان مقاومت و افراد تاثیرگذار را ترور کند تا قدرت مقاومت را تضعیف کند ولی آیا چنین اتفاقی رخ داده؟!

مشاهده نتایج و تعداد روزهای سه جنگ اخیر اسرائیل نشانه چیست؟

حالا بیا به ایران حمله کن...!

(مصطفی)
طبقه بندی: سیاسی،  نوشته های من، 
برچسب ها: موشک فجر 5، شکست اسرائیل، جنگ 8 روزه، گنبد آهنین، پیروزی حماس، موشک های ایران، قدرت موشکی ایران،
ارسال توسط مصطفی
آرشیو مطالب
پیشنهاد من
بحرین مظلوم
کانال بصیرت