تبلیغات
سنگر بصیرت - پهپاد حزب الله در آسمان اسرائیل...+فیلم
سنگر بصیرت
بصیرت خود را افزایش دهید

مرتبه
تاریخ : جمعه 21 مهر 1391
دبیر کل حزب‌الله لبنان اعلام کرد، هواپیمای شناسایی بدون سرنشین که صدها کیلومتر بر فراز فلسطین اشغالی پرواز کرد کار مقاومت لبنان بود.
وی گفت: مقاومت لبنان یک فروند هواپیمای شناسایی پیشرفته را از خاک لبنان به سمت دریا ارسال کرد و آن را صدها کیلومتر بر فراز دریا به پرواز درآورد و سپس اقدامات آهنین و پولادین دشمن را درهم شکست و به آن نفوذ کرد و از جنوب فلسطین وارد شد و برافراز بسیاری از مراکز مهم قبل از اینکه نیروی هوایی اسرائیل آن را شناسایی کند، پرواز کرد.
وی تصریح کرد: این هواپیما به پرواز درآمد و مسیر مشخص خود را به میزان ده‌ها کیلومتر طی و این هواپیما ساخت ایران و مونتاژ جوانان لبنانی است و ساخت روسیه نیست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ما در برابر یک عملیات ویژه و منحصر بسیار مهم در تاریخ مقاومت و منطقه قرار داریم که همه اسرائیلی‌ها درباره اهمیت و نشانه‌های آن اتفاق نظر دادند.
دبیرکل حزب الله افزود: کلام امروز اعلام انجام و برعهده گرفتن این عملیات ویژه و منحصر است.


[http://www.aparat.com/v/LAdeZ]


جزئیاتی از پرواز پهپاد «ایوب»:

حزب الله لبنان نام پهباد  نفوذی را «ایوب» نامگذاری کرد که بنابر گفته «سید حسن نصرالله» این نامگذاری به دو دلیل انجام شد، نخست متبرک شدن به نام ایوب پیامبر باشد و دوم جاودانه ماندن نام شهید حزب الله «حسین ایوب».

اما مسیر پرواز پهباد شناسایی حزب‌الله که بر فراز فلسطین اشغالی پرواز کرد اینگونه بود: این پهباد پرواز خود را بر فراز دریای مدیترانه به سوی ساحل جنوبی فلسطین اشغالی آغاز کرد.

دو نکته بارز در مسیر پروازی این پهباد آن است که توانست حریم عملیاتی و حریم هوایی اسرائیل را بدون هیچگونه ردیابی طی کند.

در ادامه مطلب...
حریم عملیاتی اسرائیل، منطقه‌ نفوذ و سیطره پدافند دفاع هوایی اسرائیل بوده که بالغ بر 150 کیلومتر در ساحل دریا است. حریم هوایی، معمولا حریم قانونی هر کشوری است که تا 70 کیلومتر بالای دریا امتداد می‌یابد.

این پهباد پرواز خود را بر فراز ناوگان‌های حاضر در مرز دریایی فلسطین اشغالی ادامه داد، جایی که ناوگان‌های آمریکا، کشورهای غربی و اسرائیل حضور داشتند که همگی برای دفاع و محافظت از حریم اسرائیل فعالیت می‌کنند.

پهباد ایوب توانست بدون شناسایی شدن، تمام ردیاب‌ها و رادارهای اسرائیل را سپری کند. این پهباد پرواز و جمع آوری اطلاعات بر فراز سکوهای نفتی اسرائیل را نیز از دست نداد. حزب الله لبنان به طور دقیق مشخص نکرده است که پهباد ایوب دقیقا از چه نقطه‌ای وارد سرزمین اشغالی شد و اسرائیلی‌ها نیز هنوز نتوانسته‌اند نقطه دقیق ورود پهباد را مشخص کنند و حزب‌الله نیز سه مسیر پروازی را برای ورود پهباد به سرزمین اشغالی مشخص کرده است.

این پهباد توانست از سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» که در سرتاسر مرز نوار غزه مستقر شده بدون شناسایی عبور کند.

پهباد ایوب در عملیات خود توانست بر فراز مهمترین پایگاه‌های نظامی اسرائیل پرواز کرده و عملیات شناسایی خود را انجام دهد.

این پهباد توانست خود را تا نزدیکی سایت هسته‌ای دیمونای اسرائیل برساند و در این منطقه بود که وجود پهباد ایوب شناسایی شد. بر اساس اعتراف اسرائیلی‌ها، شناسایی این پهباد توسط رادارها انجام نشد و توسط دیده‌بان‌ها و از طریق چشم انجام شد.

منبع: خبرگزاری فارس
طبقه بندی: سیاسی،  کلیپ، 
برچسب ها: پهپاد حزب الله، پهپاد در آسمان اسرائیل، هواپیمای بدون سرنشین حزب الله، پهپاد ایوب، فیلم پهپادایوب، فیلم پهپاد حزب الله، مسیر پروازی پهپاد حزب الله،
ارسال توسط مصطفی
آرشیو مطالب
پیشنهاد من
بحرین مظلوم
کانال بصیرت