تبلیغات
سنگر بصیرت - شما فقط رهبر ایران نیستید رهبری جهان اسلام را هم بر عهده دارید
سنگر بصیرت
بصیرت خود را افزایش دهید

علی اكبر ولایتی كه در دیدار بان كی مون با رهبر معظم انقلاب حضور داشت، گفت در این دیدار دبیركل سازمان ملل خطاب به حضرت آیت الله خامنه ای گفت: شما فقط رهبر ایران نیستید بلكه رهبری مذهبی جهان اسلام را هم برعهده دارید.
به گزارش واحد مركزی خبر مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در مصاحبه ای تلویزیونی درباره دیدارهای برخی سران و مقامات برجسته كشورهای عضو عدم تعهد از جمله دبیركل سازمان ملل گفت: ده روز پیش از آغاز اجلاس، سفیر هند از این جانب درخواست ملاقات نخست وزیر كشورش را با رهبر معظم انقلاب قبل از آغاز اجلاس داشت.
وی گفت: نخست وزیر هند كه اقتصاد هند را متحول كرده است در دیدار با رهبر معظم انقلاب بر قدرتمند ظاهر شدن هرچه بیشتر جنبش غیرمتعهدها با ریاست ایران تاكید كرد.
ولایتی افزود: دبیركل سازمان ملل هم خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: «شما فقط رهبر ایران نیستید بلكه رهبری مذهبی جهان اسلام را هم برعهده دارید و ما خدمت شما رسیدیم تا بگوییم ما را در حل مسائل منطقه به ویژه سوریه كمك كنید زیرا در این باره به مشكل برخورده ایم.»
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل گفت: رئیس جمهور بنین هم كه رئیس اتحادیه آفریقاست اصرار فراوانی برای ملاقات با مقام معظم رهبری داشت و از ایشان خواست در دوران ریاست سه ساله ایران بر جنبش غیرمتعهدها جایگاه این جنبش را ارتقا دهند.
ولایتی افزود: رئیس جمهور بنین خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: «من سه بار نطق شما را گوش كردم و سه بار هم متن آن را خواندم مطالب شما همان آرمان های بنیانگذاران نهضت عدم تعهد است.»
وی گفت: نخست وزیر پاكستان نیز در دیدار با رهبر معظم انقلاب كمك ایران را به دولت و مردم پاكستان برای نجات كشورش از گرفتاری ها خواستار شد.
ولایتی افزود: معاون رئیس جمهور اندونزی هم كه به جد اقتصاددانی مطرح است در ملاقات با رهبر معظم انقلاب تئوری اقتصاد مقاومتی ایشان را نظریه ای جدید و مایه نجات اقتصاد جهان خواند.
وی گفت: همچنین آقای نوری مالكی نخست وزیر عراق در ملاقات با رهبر معظم انقلاب به جد خواستار كمك ایران برای حل وفصل مسائل سوریه شد.
ولایتی افزود: خانم شیخ حسینه دختر مجیب الرحمان بنیانگذار بنگلادش هم كه اكنون نخست وزیر این كشور است، خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: ما مطمئنیم كه با ریاست ایران بر جنبش غیرمتعهدها همه حرف ها تبدیل به عمل خواهد شد.
کیهان-12-6-91طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: pحواشی اجلاس غیر متعهدها در تهران، دیدار بان کی مون با رهبر انقلاب، دیدار بان کی مون با امام خامنه ای،
ارسال توسط مصطفی
آرشیو مطالب
پیشنهاد من
بحرین مظلوم
کانال بصیرت