تبلیغات
سنگر بصیرت - ایران نمی‌تواند در برابر کشتار مسلمانان در میانمار بی‌تفاوت باشد+فیلم
سنگر بصیرت
بصیرت خود را افزایش دهید

به گزارش حوزه دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد كل نیرو‌های مسلح در خصوص فجایع اخیر كشور میانمار اعلام داشت: بر اساس آنچه در رسانه‌ها منعكس می‌شود نوعی نسل‌كشی علیه مسلمانان مظلوم در كشور میانمار شكل گرفته است و جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند در برابر این ظلم بزرگ بی‌تفاوت باشد.


به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ جمعی از فعالان دانشجویی از تشکل های مختلف، با دعوت عمومی از تمامی فعالان رسانه ای و غیر رسانه ای، ستاد مردمی حمایت از مستضعفان میانمار را تشکیل می دهند.
 بنا بر این گزارش، قرار بر این است كه این ستاد در بخش های مختلف در جهت فضاسازی داخلی و کمک های خارجی با تشکیل واحدهای مختلف شروع به کار کند.
واحد تولید محتوا (کلیپ، فیلم، گرفتن مصاحبه و یادداشت، طرح های گرافیکی و کاریکاتور) واحد جمع آوری کمک های مردمی در هیئت و معابر اصلی شهرها جهت راه اندازی کاروان های بشر دوستانه و گسیل کاروان های مردمی و واحد رسانه و راه اندازی فضاهای خبری و فعال سازی پتانسیل شبکه های اجتماعی در جهت بسیج افکار عمومی از جمله واحدهای در نظر گرفته شده برای این ستاد مردمی است.
اولین جلسه تشکیل این ستاد روز چهارشنبه راس ساعت 18 با حضور دانشجویان و دغدغه مندان کشتار مستضعفان در میانمار در دفتر اتحادیه بین المللی امت واحده (خیابان ولیعصر- خیابان رشت - پلاک67) برگزار می شود.
 همچنین در این جلسه یک فعال مسلمان میانماری با ویدیو کنفرانس، به تشریح وضعیت و شرایط اسفناک کشتار مسلمانان در این منطقه خواهد پرداخت.

در میانمار چه اتفاقی رخ داده است؟
در چند روز گذشته، خبر کشتار گسترده جمعیت‌های مسلمان کشور میانمار، در میان برخی رسانه‌های جهان بازتاب پیدا کرده؛ اما هنوز با موضعی مشخص از سوی دولت‌ها، به ویژه دولت‌های اسلامی روبه‌رو نشده است. 

در ادامه مطلب...

هزاران نفر از مردم مسلمان میانمار، در حالی از سوی بوداییان افراطی مورد حمله قرار گرفته، کشته شده و سوزانده می‌شوند که در بیشتر موارد، نیروهای نظامی و امنیتی تنها در نقش ناظر، این جنایت‌ها را می‌بینند و برای آنان کاری نمی‌کنند! 
اما قضیه تنها به اینجا محدود نمی‌شود، زیرا دولت میانمار نه تنها برای جلوگیری از این جنایت‌ها کاری انجام نداده، بلکه به گونه‌ای از آن حمایت نیز کرده است. در همین راستا، «تین سین»، رئیس جمهور این کشور اعلام کرده، مسلمانان باید از میانمار بروند و یا به اردوگاه‌های آوارگان سازمان ملل منتقل شوند.
در این باره باید گفت، هرچند کشتار مسلمانان در این کشور جنوب شرقی آسیا به تازگی گسترش یافته، تبعیض‌ها علیه آنان سابقه‌ای طولانی دارد. مسلمانان این کشور که عمدتاً در منطقه «آراکان» زندگی می‌کنند، از سال ۱۹۸۲ حتی از داشتن حقوق شهروندی نیز محروم بوده‌اند. 
به این ترتیب، در میانه سکوت و انفعال جامعه جهانی، دولت میانمار نیز از حرکات جدید گروه‌های افراطی بودایی استقبال کرده و در حالی که این گروه‌ها تاکنون بیش از بیست روستا و ۱۶۰۰ منزل را ویران کرده و هزاران نفر را کشته و یا زنده زنده سوزانده‌اند، دولت این کشور هیچ کاری در راستای جلوگیری از آنها انجام نداده است. 
گفتنی است، دولت این کشور پیش از این دستور داده بود، مسلمانان حق ندارند مساجد جدید بسازند و یا مساجد قدیمی خود را بازسازی کنند و با استناد به همین قانون، نزدیک به ۷۲ مسجد توسط دولت ویران شد. همین امر، جرقه حرکات گروه‌های افراطی را زد که از فوریه سال گذشته میلادی تاکنون به خشونت علیه مسلمانان و کشتار آنان ادامه می‌دهند. 
اما جالب توجه‌ترین نکته در این میان، سکوت گروه‌های به اصطلاح حقوق بشری و نیز دولت‌های غربی از یک سو و برخی کشورهای مسلمان مدعی از سوی دیگر است.

دانلود فیلم

مسلمانان میانمار چه کسانی هستند؟طبقه بندی: کلیپ،  سیاسی، 
برچسب ها: کشتار مسلمانان میانمار، فیلم کشتار مسلمانان میانمار، دانلود فیلم، مسلمانان میانمار، نسل کشی در میانمار، حمایت از مسلمانان میانمار،
ارسال توسط مصطفی
آرشیو مطالب
پیشنهاد من
بحرین مظلوم
کانال بصیرت