تبلیغات
سنگر بصیرت - اعلام جمهوری آزاد در شرق عربستان
سنگر بصیرت
بصیرت خود را افزایش دهید

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1391
در پی اوج گیری فشارها و ظلم و تعدی از سوی رژیم آل سعود به مردم شرق عربستان، ساكنان استان «الشرقیه» اعلام جمهوری آزاد كردند.
به گزارش خبرگزاری ها، مردم شرق عربستان با اعلام این موضوع كه این منطقه جزو مایملك حكومت وهابی آل سعود نیست، خواستار ایجاد یك حكومت جمهوری شدند.
براساس این گزارش، معترضان با در دست داشتن پارچه نوشته هایی كه بر روی آنها نوشته شده بود، «ما خواهان اعلام جمهوری الاحساء و القطیف» در شرق عربستان هستیم، خواستار اعلام جمهوری اسلامی در منطقه شدند.
این در حالی است كه رژیم سعودی از وحشت گسترش اعتراض ها به دیگر شهرها سركوب معترضان را شدت بخشیده است.
اعلام جمهوری آزاد در شرق عربستان به شدت سران وهابی آل سعود را به وحشت انداخته است.
از سوی دیگر اعتراض های مردمی علیه آل سعود از شرق عربستان به «مدینه منوره» كشیده شده است.
به گزارش شبكه خبری «العالم»، ساكنان شهر مدینه منوره، در اعتراض به سیاست های سركوبگرانه رژیم آل سعود در شرق عربستان دست به تظاهرات زدند.
براساس این گزارش، شمار زیادی از مردم مدینه منوره در حرم نبوی تظاهرات و با خانواده های افراد بازداشت شده ابراز همبستگی كردند و آزادی «آیت الله نمر باقرالنمر» را خواستار شدند.
تظاهركنندگان كه با وجود جو پلیسی و ارعاب شدید در منطقه از مبارزات برادران و خواهران خود در شرق عربستان حمایت كردند و در حالی كه مشت های خود را گره كرده بودند، فریاد می زدند «هیهات مناالذله»، «لبیك یا حسین» و «الموت للظالمین» (مرگ بر ظالمان).
منبع: کیهان-25-4-1391طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: عربستان، ناآرامی، اعتراضات در عربستان، کشتار مردم، شرق عربستان، جمهوری قطیف، جمهوری آزاد، آل سعود،
ارسال توسط مصطفی
آرشیو مطالب
پیشنهاد من
بحرین مظلوم
کانال بصیرت