تبلیغات
سنگر بصیرت - تظاهرات تاریخی «لبیك یا بحرین»، سقوط آل خلیفه نزدیک است...
سنگر بصیرت
بصیرت خود را افزایش دهید

               
راهپیمایی تاریخی مردم بحرین در رسانه های منطقه و جهان بازتاب گسترده ای داشت و آن را نمایش قدرت شیعیان برای سرنگونی نظام آل خلیفه ارزیابی كردند.
رسانه های منطقه ای راهپیمایی 500 هزار نفری منامه را نمایشی برای سقوط آل خلیفه توصیف كردند و اظهار داشتند با این تظاهرات سراسری آل خلیفه به سقوط نزدیكتر شد.
انعكاس خبر تظاهرات گسترده بحرینی ها در رسانه های منطقه ای و جهانی در حالی صورت گرفت كه برنامه های برخی از این شبكه ها از جمله العالم و المنار به شدت هدف امواج پارازیتی قرار گرفت. شبكه خبری العالم تظاهرات بی سابقه شهروندان بحرینی را نقطه عطفی در تاریخ بحرین عنوان كرد و افزود، بحرینی ها با حضور گسترده خود در تظاهرات به تبلیغات اخیر آل خلیفه مبنی بر محدود بودن تظاهركنندگان پاسخ دادند.
به رغم سانسور شدید و ممنوعیت پخش تظاهرات گسترده بحرینی ها رسانه های غربی نیز مجبور به انعكاس گسترده تظاهرات بحرینی ها شدند. روزنامه «نیویورك تایمز» طی گزارشی از این تظاهرات به طور خاص به نقش مهم روحانیت شیعه در زنده نگه داشتن روح اعتراض به دولت آل خلیفه اشاره كرد و بخشی از سخنان شیخ عیسی قاسم را كه پیش از تظاهرات بیان كرده بود نقل كرد.
شیخ عیسی قاسم گفته است، ما برای خواسته های مشروع خود كه نمی توانیم درباره آنها سازش كنیم اینجا جمع شده ایم.
وی افزود ما از خواسته های خود كوتاه نمی آییم زیرا به خاطرشان قربانی داده ایم.
رهبر شیعیان بحرین همچنین گفت، مردم بحرین در اینجاجمع شده اند تا به آل خلیفه نشان دهند كه معترضان تعداد كم شماری از مردم بحرین نیستند بلكه همه مردم خواستار سرنگونی نظام هستند. نیویورك تایمز در گزارش خود مستقیم به نقش نیروهای سعودی و اماراتی در سركوب انقلابیون بحرین نیز اشاره كرده است.
خبرنگار رویتر نیز كه در جمع تظاهركنندگان حضور داشت تظاهرات روز جمعه را بزرگترین تظاهرات این كشور توصیف كرد و گفت، حضور انبوه تظاهركنندگان به حدی است كه نمی توان جمعیت تظاهركنندگان را تخمین زد.
روزنامه «یو اس ای تودی» و خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با پخش گزارش هایی از تظاهرات مردم بحرین اعلام كردند كه طول مسیر تظاهرات چندین مایل بود و جمعیت فراوان بحرینی ها پاسخی به تبلیغات اخیر خاندان آل خلیفه بود.
خبرگزاری فرانسه نیز به پوشش كامل این تظاهرات پرداخت و اظهار داشت، بحرینی ها با حضور در خیابان های منامه اصلاحات سیاسی را خواستار شدند.
این خبرگزاری افزود، تعداد تظاهركنندگان به حدی بود كه تمامی خیابان های پایتخت مملو از جمعیت بود.
ای بی سی نیوز نیز گزارش داد كه تظاهرات گسترده مردم بحرین فشارها علیه حاكمیت این كشور را افزایش داد.
شبكه خبری سی ان ان آمریكا نیز اعلام كرد كه معترضان بحرینی با ریختن به خیابان ها اعتراض ها برای دموكراسی را افزایش دادند و علیه آل خلیفه شعار دادند. شبكه خبری دیلی نیوز با انعكاس گسترده تظاهرات «لبیك یا بحرین» شهروندان بحرینی اظهار داشت، انبوه جمعیت تظاهركننده نشان داد كه مردم بحرین با دیكتاتوری آل خلیفه مخالف و خواستار سرنگونی دیكتاتور هستند.
کیهان-21-12-90طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: لبیک یا بحرین، بازتاب تظاهرات در بحرین، سقوط آل خلیفه، حمایت از بحرین، تظاهرات مردم بحرین، قدرت رهبری شیعه،
ارسال توسط مصطفی
آرشیو مطالب
پیشنهاد من
بحرین مظلوم
کانال بصیرت