تبلیغات
سنگر بصیرت - میزان مشارکت مردم و ترکیب نمایندگان راه یافته به مجلس نهم
سنگر بصیرت
بصیرت خود را افزایش دهید

وزیر کشور:

تكلیف 225 كرسی مجلس نهم در دور اول مشخص شده و 65 كرسی باقی مانده نیز در دور دوم انتخابات كه احتمالا اوایل اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، مشخص می شود.

در این دوره از انتخابات، استان كهگیلویه و بویر احمد با 89 درصد مشاركت، ایلام با 87 درصد مشاركت و چهار محال و بختیاری با 81 درصد مشاركت، بالاترین میزان مشاركت را به خود اختصاص دادند.

مشاركت مردم در انتخابات دور نهم مجلس 64 درصد بوده است و ما شاهد رشد 11 درصدی مشاركت مردم نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی قبل بودیم.

                

ارزیابی تحلیلی نتیجه انتخابات در سراسر كشور:

ارزیابی های اولیه انجام شده حكایت از آن دارد كه اكثریت قاطع نمایندگان مجلس نهم را اصولگرایان تشكیل می دهند.
بر مبنای یك ارزیابی انجام شده از 225 نماینده راه یافته به مجلس حدود 160 نماینده اصولگرا، حدود 35 نماینده اصلاح طلب و بقیه مربوط به طیف های حاشیه ای دیگر هستند.
همچنین برآوردها نشان می دهد از 65 كاندیدای راه یافته به دور دوم، حدود 50 كاندیدا اصولگرا، حدود 10 كاندیدا اصلاح طلب و بقیه مربوط به گروه های دیگر هستند.
علاوه بر این از میان 160 كاندیدای راه یافته به مجلس در دور اول، بیش از 100 كاندیدا متعلق به فهرست اختصاصی جبهه متحد اصولگرایان بوده است.
منبع: کیهان-16-12-90طبقه بندی: فرهنگی،  سیاسی،  اجتماعی، 
برچسب ها: ترکیب نمایندگان مجلس نهم، تعداد نمایندگان اصولگرای مجلس نهم، میزان درصد مشارکت مردم در انتخابان مجلس نهم، مجلس شورای اسلامی، تعداد نمایندگان راه یافته به مجلس مرحله دوم، سنگر بصیرت،
ارسال توسط مصطفی
آرشیو مطالب
پیشنهاد من
بحرین مظلوم
کانال بصیرت